KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13951001
nr 1395 1001
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Vintermotiv. Signerad, daterad 1956, akvarell 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 45x61cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
9.400 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:59:01
9.200 kr
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman